NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

I nagroda – the Guangzhou International Flute Competition (Nicolet Flute Competition), Guangzhou, Chiny 2018

II nagroda – Carl Nielsen International Competition – Odense, Dania 2019

III nagroda – the 10th Kobe International Flute Competition – Kobe, Japonia 2022

Laureatka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 w kategorii Debiut Roku

III nagroda – the 9th Kobe International Flute Competition – Kobe, Japonia 2017

Nagroda Sir Jamesa Galwaya „Rising Star 2018” oraz główki 14K Gold Nagahara na Sir James Galway Festival, Weggis, Szwajcaria

V nagroda (II w kategorii flet), Internationaler Aeolus Bläserwettbewerb - Düsseldorf, Niemcy 2021

Wyróżnienie na 67 Międzynarodowym Konkursie "Praska Wiosna" – Praga, Czechy 2015

I nagroda – the Jeunesses International Flute Competition 2014 – Bukareszt, Rumunia

I nagroda i Grand Prix – the 16th International Interpretation Competition Pro Bohemia – Ostrawa, Czechy 2017

Nagroda finalisty The Sir Ian Stoutzker Prize 2019 – Salzburg, Austria 2019

Grand Prix Festiwalu – XVI Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy –Sochaczew, Polska 2017

III nagroda – the International Flute Competition "Domenico Cimarosa" IX Edition 2015 – Aversa, Włochy 2015

II nagroda X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka – Dąbrowa Górnicza, Polska 2016

I nagroda i Grand Prix – the International Flute Competition for Students – Ittervoort, Niderlandy 2014

I nagroda i Grand Prix – the 3rd International Flute Competition "Flautiada" – Bratysława, Słowacja 2013

Finalistka, nagroda specjalna - koncert w roli solistki wraz z Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus Konkursu Młody Muzyk Roku 2016 – Warszawa, Polska 2016

I miejsce w kategorii flet solo, V Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il Flauto Ricercato” – Łódź, Polska 2016

I nagroda – IV Ogólnopolski Konkurs Fletowy – Bielsko-Biala, Polska 2016

I nagroda – Ogólnopolski Konkurs na Instrumenty Dęte „Miniatura 2015 im. Franciszka Kmiecika” – Bydgoszcz, Polska

II nagroda – VIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Wrocław, Polska 2014

I nagroda – IV Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il Flauto Ricercato” – Łódź, Polska 2014

I nagroda – the Adams Flute Factor Talents Competition – Ittervoort, Niderlandy 2014

I nagroda ex aequo – III Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Jastrzębiu Zdroju –Jastrzębie Zdrój, Poland 2014

I nagroda – II Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Warszawa, Polska 2013

I nagroda w grupie instrumentów drewnianych – XXXVI Konkurs Młodego Muzyka – Szczecinek, Polska 2014

I nagroda i Grand Prix – V Konkurs Fletowy im. M. Katarzyńskiego – Sosnowiec, Poland 2013

I nagroda i Grand Prix XII – Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy – Sochaczew, Polska 2013

I nagroda – the Guangzhou International Flute Competition (Nicolet Flute Competition), Guangzhou, Chiny 2018

II nagroda – Carl Nielsen International Competition – Odense, Dania 2019

III nagroda – the 10th Kobe International Flute Competition – Kobe, Japonia 2022

Laureatka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 w kategorii Debiut Roku

III nagroda – the 9th Kobe International Flute Competition – Kobe, Japonia 2017

Nagroda Sir Jamesa Galwaya „Rising Star 2018” oraz główki 14K Gold Nagahara na Sir James Galway Festival, Weggis, Szwajcaria

V nagroda (II w kategorii flet), Internationaler Aeolus Bläserwettbewerb - Düsseldorf, Niemcy 2021

Wyróżnienie na 67 Międzynarodowym Konkursie "Praska Wiosna" – Praga, Czechy 2015

I nagroda – the Jeunesses International Flute Competition 2014 – Bukareszt, Rumunia

I nagroda i Grand Prix – the 16th International Interpretation Competition Pro Bohemia – Ostrawa, Czechy 2017

Nagroda finalisty The Sir Ian Stoutzker Prize 2019 – Salzburg, Austria 2019

Grand Prix Festiwalu – XVI Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy –Sochaczew, Polska 2017

III nagroda – the International Flute Competition "Domenico Cimarosa" IX Edition 2015 – Aversa, Włochy 2015

II nagroda X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka – Dąbrowa Górnicza, Polska 2016

I nagroda i Grand Prix – the International Flute Competition for Students – Ittervoort, Niderlandy 2014

I nagroda i Grand Prix – the 3rd International Flute Competition "Flautiada" – Bratysława, Słowacja 2013

Finalistka, nagroda specjalna - koncert w roli solistki wraz z Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus Konkursu Młody Muzyk Roku 2016 – Warszawa, Polska 2016

I miejsce w kategorii flet solo, V Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il Flauto Ricercato” – Łódź, Polska 2016

I nagroda – IV Ogólnopolski Konkurs Fletowy – Bielsko-Biala, Polska 2016

I nagroda – Ogólnopolski Konkurs na Instrumenty Dęte „Miniatura 2015 im. Franciszka Kmiecika” – Bydgoszcz, Polska

II nagroda – VIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Wrocław, Polska 2014

I nagroda – IV Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il Flauto Ricercato” – Łódź, Polska 2014

I nagroda – the Adams Flute Factor Talents Competition – Ittervoort, Niderlandy 2014

I nagroda ex aequo – III Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Jastrzębiu Zdroju –Jastrzębie Zdrój, Poland 2014

I nagroda – II Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Warszawa, Polska 2013

I nagroda w grupie instrumentów drewnianych – XXXVI Konkurs Młodego Muzyka – Szczecinek, Polska 2014

I nagroda i Grand Prix – V Konkurs Fletowy im. M. Katarzyńskiego – Sosnowiec, Poland 2013

I nagroda i Grand Prix XII – Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy – Sochaczew, Polska 2013

I nagroda – the Guangzhou International Flute Competition (Nicolet Flute Competition), Guangzhou, Chiny 2018

II nagroda – Carl Nielsen International Competition – Odense, Dania 2019

III nagroda – the 10th Kobe International Flute Competition – Kobe, Japonia 2022

Laureatka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 w kategorii Debiut Roku

III nagroda – the 9th Kobe International Flute Competition – Kobe, Japonia 2017

Nagroda Sir Jamesa Galwaya „Rising Star 2018” oraz główki 14K Gold Nagahara na Sir James Galway Festival, Weggis, Szwajcaria

V nagroda (II w kategorii flet), Internationaler Aeolus Bläserwettbewerb - Düsseldorf, Niemcy 2021

Wyróżnienie na 67 Międzynarodowym Konkursie "Praska Wiosna" – Praga, Czechy 2015

I nagroda – the Jeunesses International Flute Competition 2014 – Bukareszt, Rumunia

I nagroda i Grand Prix – the 16th International Interpretation Competition Pro Bohemia – Ostrawa, Czechy 2017

Nagroda finalisty The Sir Ian Stoutzker Prize 2019 – Salzburg, Austria 2019

Grand Prix Festiwalu – XVI Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy –Sochaczew, Polska 2017

III nagroda – the International Flute Competition "Domenico Cimarosa" IX Edition 2015 – Aversa, Włochy 2015

II nagroda X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka – Dąbrowa Górnicza, Polska 2016

I nagroda i Grand Prix – the International Flute Competition for Students – Ittervoort, Niderlandy 2014

I nagroda i Grand Prix – the 3rd International Flute Competition "Flautiada" – Bratysława, Słowacja 2013

Finalistka, nagroda specjalna - koncert w roli solistki wraz z Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus Konkursu Młody Muzyk Roku 2016 – Warszawa, Polska 2016

I miejsce w kategorii flet solo, V Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il Flauto Ricercato” – Łódź, Polska 2016

I nagroda – IV Ogólnopolski Konkurs Fletowy – Bielsko-Biala, Polska 2016

I nagroda – Ogólnopolski Konkurs na Instrumenty Dęte „Miniatura 2015 im. Franciszka Kmiecika” – Bydgoszcz, Polska

II nagroda – VIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Wrocław, Polska 2014

I nagroda – IV Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il Flauto Ricercato” – Łódź, Polska 2014

I nagroda – the Adams Flute Factor Talents Competition – Ittervoort, Niderlandy 2014

I nagroda ex aequo – III Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Jastrzębiu Zdroju –Jastrzębie Zdrój, Poland 2014

I nagroda – II Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Warszawa, Polska 2013

I nagroda w grupie instrumentów drewnianych – XXXVI Konkurs Młodego Muzyka – Szczecinek, Polska 2014

I nagroda i Grand Prix – V Konkurs Fletowy im. M. Katarzyńskiego – Sosnowiec, Poland 2013

I nagroda i Grand Prix XII – Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy – Sochaczew, Polska 2013

EDUKACJA

2022 - graduation of the 2nd degree studies The Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw in the flute class of prof. Maria Peradzyńska and obtaining a master's degree

2021 - the Erasmus+ scholarship studies - Conservatorium van Amsterdam in the flute class of Kersten McCall

2020 - commencement of second-cycle studies in the flute class of prof. Michael Martin Kofler - Universität Mozarteum Salzburg

2020 - commencement of second-cycle studies - University of Music Fryderyk Chopin in Warsaw in the flute class of prof. Urszula Janik-Lipińska and prof. Maria Peradzyńska

2015 -2020 - 1st degree studies in the flute class of prof. Michael Martin Kofler and obtaining the title of 'Bachelor of Arts' - Universität Mozarteum Salzburg

2012-2017 - the Karol Szymanowski State Secondary Music School in Warsaw in the class of prof. Maria Peradzyńska

2007- 2012 the Karol Szymanowski State Primary Music School in Warsaw in the class of prof. Maria Peradzyńska

KURSY MISTRZOWSKIE

Marianna Julia Żołnacz swoje umiejętności doskonaliła u wielu znakomitych flecistów takich jak:
Sir James Galway, Michael Martin Kofler, Marina Piccinini, Urszula Janik, Mario Caroli, Philippe Bernold, Kersten Mccall, Christina Fassbender, Elżbieta Gajewska, Philippe Benoit, Hansgeorg Schmeiser, Łukasz Długosz, Carlo Jans, Anne-Caterine Heinzmann, Antoni Wierzbiński, Pierre -Yves Artaud, Dejan Gavric.

KONCERTY FLETOWE
z ORKIESTRĄ

Jacques Ibert - Concerto for flute and orchestra with the Warsaw Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz - flute, Daniel Mieczkowski - conductor, Warsaw 2022

Saverio Mercadante - Koncert fletowy e-moll op. 57 – Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej,
Marianna Julia Żołnacz - flute, Paweł Kotla – dyrygent, Kalisz 2021

W.A. Mozart – Flute Concerto No. 2 in D Major, K. 314, Mozarteum University Symphony Orchestra,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Felix Mildenberger – conductor, Salzburg - Stiftung Mozarteum – Grosser Saal 2020

W.A. Mozart – Flute Concerto No. 2 in D Major, K. 314, Mozarteum University Symphony Orchestra,
Marianna Julia Zolnacz – flute , Elora Lencoski - conductor, Salzburg - Max Schlereth Saal – Universität Mozarteum 2020

Saverio Mercadante - Flute Concerto E minor, Op. 57 mov. III, Ursynów Chamber Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Warsaw - Church of the Ascension 2020

Johann Sebastian Bach - Suite II in B minor BWV 1067, Saverio Mercadante – Flute Concerto E minor, Op. 57,
The Arthur Rubinstein Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Maciej Kotarba – conductor, Łódź 2019

C.PH.E. Bach – Flute Concerto in D minor WQ 22, Ursynów Chamber Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Warsaw 2019

Carl Nielsen – Flute Concerto FS 119, Copenhagen Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Anna Skryleva – conductor, Copenhagen 2019

W.A. Mozart – Flute Concerto in G major KV 313 part II, III, Copenhagen Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Anna Skryleva – conductor, Copenhagen 2019

C.PH.E. Bach - Flute Concerto in D minor WQ 22, - with the Odense Symphony Orchestra,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Odence 2019

C.PH.E. Bach – Flute Concerto in D minor WQ 22, Ensemble Kobe,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Tadahiro Yano – conductor, Kobe – Japan 2018

J.S. Bach - 5th Brandenburg Concerto in D major BWV 1050, Ensemble Kobe,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Tadahiro Yano – conductor, Kobe – Japan 2018

C.PH.E. Bach – Flute Concerto in D minor WQ 22, Yamanashi Orchester,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Tadahiro Yano – conductor, Yamanashi – Japan 2018

C.PH.E. Bach – Flute Concerto in D minor WQ 22, Warsaw Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Paweł Kapuła – conductor, Toruń - CKK "Jordanki"2018

C.PH.E. Bach – Flute Concerto in D minor WQ 22, Warsaw Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Paweł Kapuła – conductor, Warsaw - National Philharmonic 2018

W.A. Mozart – Flute Concerto No. 1 in G major K. 313,
Symphony Orchestra of the Fryderyk Chopin University of Music,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Michał Dworzyński – conductor, Warsaw - Concert Hall UMFC 2018

Carl Reinecke – Flute Concerto D major Op. 283, Orchestra of the Karol Szymanowski State Music School,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Łukasz Borowicz – conductor 2017

Carl Reinecke – Flute Concerto D major Op. 283, Polish Sinfonia Iuventus Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Mirosław Jacek Błaszczyk – conductor,
Witold Lutoslawski Concert Studio of the Polish Radio, Warsaw 2017

André Jolivet – Concerto pour flûte et orchester à cordes, Kobe City Chamber Orchestra,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Hiroshi Sekiya - conductor, Kobe – Japan 2017

Jacques Ibert – Concerto for flute and orchestra, Podlasie Opera and Philharmonic Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Rafał Delekta – conductor, Concert Hall of the Podlasie Opera and Philharmonic, Białystok 2017

Jacques Ibert – Concerto for flute and orchestra III mov. , Polish Radio Symphony Orchestra,
Marianna Julia Żołnacz – flute, Michał Klauza – conductor, The Concert Hall of ”Mazowsze” Otrebusy 2016

Jacques Ibert – Concerto for flute and orchestra, Statna Filharmónia Kosice,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Marzena Diakun – conductor, Kosice, Slovakia 2015

C.PH.E. Bach – Flute Concerto in D minor WQ 22, Statna Filharmónia Kosice,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Gergely Menesi - conductor, Kosice, Slovakia 2014

Saverio Mercadante - Flute Concerto E minor, Op. 57, Chamber Orchestra Buoni Amici,
Marianna Julia Zolnacz – flute, Mirko Krajci – conductor, Primate's Palace - Hall of Mirrors, Bratislava, Slovakia 2013

HOME I BIO I MEDIA I GALLERY I CONTACT